Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy nad jeziorem Garda (Włochy)

  1. Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy nad jeziorem Garda (Włochy)

Podczas naszego wyjazdu Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo, Źeńskiego Chóru Gaudeamus i Kapeli Kaszubskiej „Zbierańce” na 17. Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy nad jeziorem Garda przeżyliśmy niesamowitą muzyczną podróż, która dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Wyjazd rozpoczął się wcześnie rano, kiedy to wszyscy członkowie naszej grupy spotkali się przed miejscem zbiórki. Rozpoczęliśmy naszą podróż autokarem, co dało nam możliwość bliższego zawiązania więzi z kolegami i koleżankami oraz wspólnego rozważania naszych oczekiwań wobec festiwalu. Z każdym kilometrem zbliżaliśmy się do malowniczych Włoskich miast i pięknych krajobrazów.

Po kilkunastu godzinach jazdy dotarliśmy do naszego celu – urokliwych włoskich miasteczek – Riva del Garda oraz Limona de SOL, gdzie odbył się festiwal. Mieliśmy okazję zaprezentować naszą muzykę przed liczną publicznością i oczywiście przed innymi uczestniczącymi zespołami z różnych krajów. To było niezwykłe uczucie, widzieć jak muzyka łączy ludzi z różnych kultur i narodowości.

W międzyczasie mieliśmy możliwość również posłuchać występów innych zespołów i orkiestr, co było inspirującym doświadczeniem, które pomogło nam poszerzyć naszą wiedzę muzyczną.

Poza samymi występami, mieliśmy szansę na zwiedzanie pięknych włoskich miasteczek i cieszenie się lokalną kuchnią. Smaki włoskich potraw były wyjątkowe i dodatkowo urozmaiciły nasz pobyt.

Po kilku dniach intensywnego muzykowania i zwiedzania, nadszedł moment zakończenia festiwalu. Wracamy do naszego kraju z sercami wypełnionymi nie tylko muzyką, ale także nowymi przyjaźniami i niezapomnianymi przeżyciami. Nasz udział w festiwalu chórów i orkiest we Włoszech był wyjątkowy, inspirujący i muzycznie obfity, pozostawiając w naszej pamięci niezapomniane chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.