Cel jest jeden — aby poprzez zróżnicowane warsztaty edukacyjne dotrzeć do jak największej ilości dzieci oraz młodzieży. Jak dziś zachęcić dzieci do wyjścia z domu ? Jak oderwać ich od cyber świata? Jak pomóc im w odnalezieniu siebie, własnego hobby? Na te i wiele innych pytań próbują odpowiedzieć sobie codziennie nauczyciele oraz rodzice.

Staramy się myśleć o młodzieży oraz dzieciach z Naszej Gminy stąd też pomysł na ofertę warsztatów edukacyjnych wykraczających poza nasze ramy działalności, związana z kulturą, sztuka oraz muzyką, trwających cały rok. Dodatkowo dla młodzieży mamy wspaniały projekt warsztatowy „Witaj w domu”, który ma na celu odnalezienie poczucia własnej wartości poprzez kulturę, muzykę oraz sztukę. Jednym słowem tego jeszcze nie było. Warsztaty będą skierowane przede wszystkim do młodzieży w wieku 10-17 lat oraz dzieci w wieku 5-9 lat jeśli chodzi o teatr lalkowy. Zadanie jest ofertą wykraczającą poza standardowe działania kulturalne i w naszym odczuciu COOL !!!

 

 

 

Warsztaty animacji filmowej: Prezentacja fragmentów filmów animowanych oraz omówienie technologii produkcji. Przygotowanie scenografii oraz bohaterów produkcji.  Animacja poklatkowa: Wprowadzenie w ruch elementów plastycznych fabuły filmu. Efekt pracy: krótkometrażowa animacja poklatkowa.

 

 

Warsztaty bębniarskie:

 

Warsztaty lalkarskie: