GRAFIK WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH GOŚCICINO, BOLSZEWO, NOWY DWÓR WEJHEROWSKI I BIESZKOWICE NA ROK SZKOLNY 2020/2021DO POBRANIA:

Karta uczestnictwa:

oswiadczenie
regulamin

GRAFIK WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH
GOŚCICINO, BOLSZEWO, NOWY DWÓR WEJHEROWSKI I BIESZKOWICE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Warsztaty
Charakterystyka warsztatów artystycznych w Bibliotece i Centrum Kultury

Warsztaty Taneczne
Warsztaty taneczne przeznaczone są dla wszystkich chętnych dzieci, które chcą obudzić w sobie małego tancerza. Uczestnicy mają możliwość wkroczenia w świat fitness’u, dzięki wspaniałej zabawie, muzyce i atmosferze jaka panuje na zajęciach! Dzięki uczestnictwu dziecko rozwija swoją koordynację, sprawność , pamięć oraz uczy się pracy zespołowej.
Warsztaty Komputerowe
Program zajęć dopasowany do umiejętności, wiedzy i doświadczenia uczestnika. Warsztaty podzielone są na dwie grupy: podstawowa i średniozaawansowana.

  • Grupa podstawowa ,, Od zera do bohatera” stworzona jest dla osób, które nie miały styczności z komputerem i chcą poznać tajniki obsługi komputera.
  • Grupa średniozaawansowana skierowana jest do osób, które chcą doszkolić się w obsłudze programów komputerowych z pakietu MS Office.Rysunek
Zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy mogą rozpocząć naukę od podstaw i szkolić się pod okiem instruktora. Za pomocą ołówka i węgla będzie można poznać i zrozumieć zagadnienia takie jak perspektywa, światłocień i kontur.Malarstwo
Zajęcia artystyczne dla młodzieży i dorosłych w pracowni ze sztalugami, farbami olejnymi i płótnem. Jest to miejsce do wspólnego działania osób, które chcą tworzyć i rozwijać swoje umiejętności malarskie. Zajęcia przeznaczone również dla tych, którzy nigdy nie malowali a chcą spróbować swoich sił z pędzlem. Zapraszamy na spotkania ze sztuką.

Rzeźba w drewnie i glinie
Zajęcia z rzeźby skierowane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na początku dla wprawy rzeźbimy w glinie. Zajęcia mają na celu przeistoczenie kawałka drewna lub gliny w coś niesamowitego lub pożytecznego. Od dawien dawna drewno było wykorzystywane w gospodarstwie domowym, w przemyśle i właśnie u nas można swoje wyobrażenie przeistoczyć w rzeczywistość.
Zumba
To forma zajęć taneczno-fitnesowych dla każdego dorosłego bez względu na płeć i kondycję. Łatwe do naśladowania kroki taneczne, urozmaicona kompozycja ruchów i energetyczna muzyka sprawiają, że każdy uczestnik dobrze się bawi, a przy tym pracuje nad osiągnięciem dobrej formy fizycznej. Na każdych zajęciach uczestnicy poznają muzykę kultur z całego świata.

Plastyka
Zajęcia, przede wszystkim dla dzieci w wieku 5 – 12 lat, podczas których rysują, malują, wykonują prace przestrzenne. Często zajęcia mają charakter proekologiczny – dzieci uczą się jak w twórczy sposób można wykorzystać pozornie niepotrzebne materiały. Przede wszystkim mali artyści rozwijają swoją dziecięcą ekspresję, wyobraźnię i dobrze się bawią.
Fotografia
Zajęcia mają na celu nauczenie uczestnika w każdym wieku techniki fotografowania, obsługi aparatu fotograficznego oraz specyfiki pracy w studiu fotograficznym. Celem jest nauczenie nie tylko technicznego aspektu fotografii – ale także przekazanie istoty medium jakim jest patrzenie przez obiektyw. Nauczenie czytania zdjęć i wyrażania za ich pomocą określonych treści.
Ceramika
Na zajęcia z ceramiki zapraszamy zarówno młodych jak i dorosłych. Głównym celem jest: zabawa w glinie a także rozwój wyobraźni, kreatywnego i twórczego myślenia, doskonalenie sprawności manualnej, poznanie technik
i technologii ceramicznych. Gotowe wyroby są wypalane w piecu garncarskim, później szkliwione.